Sergen, diğer bir çok büyük yıldız gibi futbolundan çok saha dışı hareketleriyle gündemde olan bir oyuncu. Aşırı kiloları, at yarışlarına ilgisi, gece hayatı ve tabii zekası ve hazır cevaplığı. Galatasaray’dayken çıktığı bir Beşiktaş maçı sonrası Yasin’in formasını sırtında gören bir muhabirin gönlünün eski takımında olup olmadığını sorması üzerine verdiği cevap hem basit, hem de esprilidir: “Vallahi Yasin formamı istedi, ben de çıplak dolaşacak değildim herhalde”
Bir de 11 Ekim’deki sansasyonel İngiltere-Türkiye maçı öncesi İngiliz Independent gazetesinden bir muhabirin, rakip futbolcuların maça çıkmama ihtimali için ne düşündüğünü sorması üzerine, Sergen’in adalılara verdiği orijinal cevap, gazetelerde geniş yer bulmuştu:
“Who cares?” the midfielder Sergen Yalcin said, “If they don’t come, that’s better for us because we’ll get three points without getting tired” (Kim takar? Gelmezlerse, üç puanı yorulmadan almış oluruz!)

2003-2004 sezonunda Beşiktaş formasıyla Çaykur Rizespor karşısında orta sahanın gerisinden kazandığı topla ceza yayına kadar yaklaşıp, İlhan Mansız’la yaptığı verkaçı golle tamamladığı pozisyon “Turkcell Yılın Golü” ödülünü kazandı. Aslında o yıllarca attı gollerini; ama ne yazık ki daha çok onun sahada yaptıkları değil, yapmadıkları konuşuldu. Türk futbolunun en parlak 15 yılına damgasını vurdu Sergen, ama o aynı futbol dışı etkenler, Milli Takıma gereken hizmeti vermesini engelledi. En son Eskisehirsporda top oynadi ve suan yesil sahalardan uzak futbol yorumculugunu yapmakta. Mustafa Denizli'nin gelmesi ile Sergen Yalcin tekrar gündeme geldi, fakat bazi aksilikler
onu yuvaya tekrar kavusturamadi. Futbol sanatkarının, futboldan sonra Teknik Direktör olarak devam etmek istedigide biliniyor.


*Sergen Yalcin Golleri,Duvarkağıtları,Fotoğrafları İçin
Multimedia Bölümümüzü Ziyaret Edin.

<geri dön